Aktuální informace - COVID 19

Aktualizováno: 30.10.2020

Úvod › Aktuální informace

 

S platností od 28.10. je do 3.11. (stav k 30.10.) možné přijímat pouze pacienty, kterým je léčba alespoň částečně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Naše lázeňské hotely jsou v provozu a všechny služby poskytujeme v plném rozsahu. Jako nestátní zdravotnické zařízení splňujeme ty nejpřísnější hygienické předpisy, jako například nemocnice. Nad rámec těchto povinných opatření jsme zavedli systém nadstandardních opatření pro Vaši bezpečnost. Jejich přehled naleznete na našich webových stránkách Systém hygienických opatření

Při zodpovědném chování je riziko nákazy často mnohem nižší, než například při běžném životě ve městě. Váš pobyt proto můžete bez problémů nastoupit a absolvovat.

Mediální zprávy - odkazy na nezávislé zdroje

Analýza doc. Maďara k bezpečnosti lázeňských pobytů ZDE, vydáno 13.10.2020

Tisková zpráva Svazu léčebných lázní k aktuální situaci v lázních ZDE, vydáno 27.9.2020

Vyjádření starosty města k Františkovy Lázně k aktuální situaci ZDE, vydáno 25.9.2020

 

Časté dotazy

 • Jsou v provozu lázeňské hotely?
  Ano, lázeňské hotely jsou v provozu, v současné době je možné přijímat pouze pacienty, kterým je lázeňská léčba alespoň částečně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Tento stav je nyní platný do 3.11.2020.
 • Je otevřený akvapark Aquaforum?
  Ano, bazén Aquaforum pacientům k dispozici pro poskytovaní zdravotní péče (léčebně-rehabilitační účely). Uzavřeno je pouze pro veřejnost (09.10. – 03.11.). Provoz je omezen jen částečně. Uzavřena je venkovní vířivka sauna a tobogán. K dispozici tedy máte velký relaxační bazén, kondiční bazén a vnitřní vířivku. 
 • Jaká jsou aktuální hygienická opatření?
  Ve Františkových Lázních, jako v celé ČR, platí řada nařízení a opatření, která samozřejmě respektujeme a dodržujeme. Patří k nim zejména povinnost nosit roušky ve všech vnitřních společných prostorech.
   
  Dále doporučujeme dodržovat obecné pravidlo bezpečnosti tzv. 3 R:
  RUCE – pravidelně si myjte a desinfikujte ruce
  ROUŠKY – zakryjte si ústa a nos rouškou či jinou ochranou
  ROZESTUPY – dodržujte bezpečný odstup od ostatních osob – 2 metry
   
  Nad rámec zákonných povinností jsme zavedli systém nadstandardních opatření pro Vaši bezpečnost. Jejich přehled naleznete na našich webových stránkách Systém hygienických opatření
  Při zodpovědném chování je proto riziko nákazy často mnohem nižší než například při běžném životě ve městě.
 • Jak to bude s kulturními akcemi?
  Dle aktuálního usnesení Vlády ČR jsou všechny kulturní akce do odvolání zrušeny. Po zrušení těchto omezení budou kulturní akce pořádány jako obvykle, případně dle aktuálních nařízení. Tato se bohužel velmi často mění. Doporučujeme proto sledovat aktuální situaci. 
 • Musím doložit, že koronavirus nemám?
  Tato povinnost v ČR není a nic dokládat nemusíte.
 • Jak je to u vás s rouškami?
  Povinnost roušek je u nás platná v souladu s aktuálními nařízeními ministerstva zdravotnictví. Roušky si každý host musí obstarat sám. Pojišťovny roušky nehradí. Roušky tedy musíte mít vlastní. V případě potřeby si je u nás můžete zakoupit – textilní i jednorázové. Také nabízíme bezplatnou službu praní roušky, kdy vám roušku vypereme. Stačí si u nás zakoupit speciální prací sáček za přibližně 50 Kč. Ten je pro využití služby praní roušky povinný.
  Při procedurách bude mít náš personál vždy ochranné prostředky. Klient nemusí mít ochranné prostředky pouze ve chvíli, kdy je na proceduře sám – například při koupeli poté, co personál kabinu opustí.
 • Bude k dispozici raut?
  Ano, v našich lázeňských hotelích, které standardně poskytují stravování formou rautu, je tento způsob stravování i nadále poskytován. I tak jsme ale zavedli nadstandardní opatření k minimalizaci šíření infekčních nemocí. K dispozici jsou jednorázové rukavice, personál bude vybaven ochrannými prostředky a příbory jsou v jednorázovém ochranném obalu. V prostorách restaurace jsou povinné roušky, které je možno sejmout pouze během konzumace.
 • Bude fungovat kavárna a musím mít u stolu roušku?
  Ano, kavárna je v provozu a dodržují se v ní všechna platná nařízení. Jde hlavně o rozestup stolů a jejich dezinfekce po každém hostovi či skupině hostů. V prostorách kavárny jsou povinné roušky, které je možno sejmout pouze během konzumace.

Logo Medispa Logo Svaz Léčebných Lázní Logo Asociace hotelů a restaurací

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru

Františkovy Lázně

CS DE

František Lázeňské pobyty jsou bezpečné

© Lázně Františkovy Lázně a.s.